SYRENA_GSM to terminal do zdalnego załączania syreny w jednostkach OSP sterujący pracą silnika syreny zapewniający modulowany sygnał alarmowy. SYRENA_GSM może być również stosowana w jednostkach OSP posiadających radiowe selektywne załączanie syreny jako zapasowe urządzenie do załączania syreny, które może być użyte gdy radiowe załączanie syreny jest nie sprawne oraz może być wykorzystane na inne potrzeby poniżej opisane.

SYRENA_GSM posiada następujące funkcje:

 1. zdalne załączanie syreny w trybie modulowanym na potrzeby alarmowania do działań  uprawnionym  telefonem: PSP, osoby uprawnionej z OSP, Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta / Gminy.
 2. załączenia syreny na żądanie przez telefon osoby uprawnionej z OSP – alarm ciągły 120 sekund ( funkcjonalność do wykorzystania podczas uroczystości strażackich odbywających się z z dala od remizy  lub na zbiórki ).
 3. autotest SYRENY_GSM oraz silnika syreny; każdego dnia o godz 19:00 nasz system załącza na 2 sekundy syrenę, tym samym testuje sprawność urządzenia oraz syreny w remizie. Dodatkowo istnieje możliwość przeprowadzenia takiego takiego testu w dowolnym momencie ( załączanie syreny na 2 sekundy ) z telefonu osoby uprawnionej z OSP np. w celu sprawdzenia czy syrena nie jest zablokowana przez śnieg i lód.
 4. podanie napięcia 230 V; raz w tygodniu w każdą środę od godz od godz 21:00 nasz system załącza na  4 godziny przekaźnik (OUT-B ) w urządzeniu, który może podać 230 V do wykorzystania na naładowanie akumulatorów samochodowych, radiotelefonów, latarek. Dodatkowo istnieje możliwość załączenia przekaźnika na 4 godziny w dowolnym momencie na tzw żądanie z telefonu osoby uprawnionej z OSP.
 5. SYRENY_GSM mogą tworzyć sieć gminną i mogą być załączane grupowo przez uprawnione numery telefonów np. Centra Zarządzania Kryzysowego, Komendantów Gminnych OSP.
  NUMERY na jakie należy dzwonić aby wywołać określony scenariusz pracy SYRENY znajdują się poniżej.

Urządzenie jest bardzo proste w montażu, zasilanie 12V jest zapewnione przez zasilacz prądu zmiennego 230V. Urządzenie posiada dwa wyjścia do których doprowadzamy 230V sterujące stycznikiem syreny ( OUT-A) oraz 230V na potrzeby ładowania urządzeń ( OUT-B ).

Urządzenie dostępne w formie dzierżawy już od 5 zł /miesiąc

Umowy na dzierżawę urządzenia SYRENA-GSM znajdują się w zakładce UMOWY

NUMERY na jakie należy dzwonić aby wywołać określony scenariusz pracy SYRENY

 1. zdalne załączanie syreny w trybie modulowanym na potrzeby alarmowania do działań załączają  uprawnione numery  telefonów do załączania alarmowania dzwoniąc: PSP na indywidualny numer alarmujący OSP – 8967969XX, osoby uprawnione z OSP  na nr 896796900, Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta / Gminy na indywidualny numer alarmujący OSP – 8967969XX
 2. załączenia syreny na żądanie przez telefon osoby uprawnionej z OSP – alarm ciągły 120 sekund. Załączają  uprawnione numery  telefonów do załączania alarmowania dzwoniąc : osoby uprawnione z OSP na nr 896796993. Uwaga telefony strażaków otrzymają dzwonienie z z nr 896796993 ( opisane jako ZBIÓRKA w REMIZIE na www.alarmowanie.pl zakładka Numery ALARMOWANIA.PL)
 3. autotest SYRENY_GSM oraz silnika syreny; każdego dnia o godz 19:00 nasz system załącza na 2 sekundy syrenę, tym samym testuje sprawność urządzenia oraz syrenę w remizie. Dodatkowo istnieje możliwość przeprowadzenia takiego takiego testu w dowolnym momencie ( załączanie syreny na 2 sekundy ) z telefonu osoby uprawnionej z OSP np. w celu sprawdzenia czy syrena nie jest zablokowana przez śnieg i lód dzwoniąc na nr 896796991.
 4. podanie napięcia 230 V; raz w tygodniu w każdą środę od godz. od godz 21:00 nasz system załącza   na  4 godziny przekaźnik  wyjścia B ( OUT-B ) w urządzeniu, które może podać 230 V do wykorzystania na naładowanie akumulatorów samochodowych, radiotelefonów, latarek. Dodatkowo istnieje możliwość załączenia przekaźnika na 4 godziny w dowolnym momencie na tzw żądanie z telefonu osoby uprawnionej z OSP dzwoniąc na numer 896796992.

Szczegółowe informacje dotyczące podłączenie SYRENY_GSM znajdują się w pliku, którego link znajduje się poniżej.

Wytyczne do instalacji SYRENY_GSM