Działanie serwisu ALARMOWANIE.PL polega na tym, że na telefony komórkowe strażaków będzie dzwonić nasze Centrum Alarmowania OSP prezentując się indywidualnym numerem alarmującym numerem 89-679-69-XX (gdzie XX to ostanie dwie cyfry numeru systemowego OSP w naszym serwisie ) . Numer ten  strażacy muszą  zapisać w swoim telefonie komórkowym pod przyjazną nazwą “ALARM OSP” lub “ALARM-REMIZA” oraz przypisać do nich dedykowany dzwonek (np. syrena strażacka lub inną melodię – pliki do pobrania dzwonków znajdują się w zakładce DZWONKI NA TELEFON), a gdy telefon zadzwoni, każdy strażak bez spoglądania na wyświetlacz będzie wiedzieć, że został ogłoszony alarm dla jego OSP.

schemat-alarmowania-strazakow

Serwis ALARMOWANIE.PL będzie dzwonić dwa razy przez ok 15 sekund (drugie dzwonienie po ok 60 sekundach) chyba, że ktoś odrzuci pierwsze alarmowanie wtedy system do nie go już nie zadzwoni  ( zdarza się , że operatorzy komórkowi waszych telefonów nie zawsze przekazują nam informacje zwrotną o odrzuceniu dzwonienia i wtedy nas system dzwoni drugi raz ) . System traktuje taką osobę jako powiadomioną o alarmie i dlatego nie zachodzi potrzeba powtórnego alarmowania oraz dekoncentrowania strażaka, który udaje się do remizy. Podwójne alarmowanie daje możliwość zaalarmowania tych osób, które nie słyszały pierwszego alarmowania lub prowadziły rozmowę telefoniczną podczas pierwszego alarmowania. Warto też zapamiętać numery naszego centrum ponieważ po zakończonej rozmowie często otrzymujemy sms-a z podaniem numeru jaki próbował się dodzwonić.

Uruchomienie alarmowania OSP może odbywać się też przez uprawnione numery telefonów strażaków (każda OSP może wyznaczyć ich max 6). Należy zadzwonić  na numer 89-679-69-00  (wystarczy dać tzw. strzałkę max 5 sekund aby nie zastawiło się połączenie, inaczej usłyszy się zapowiedź „Zlecenie przyjęto do realizacji” – osoba zlecająca alarmowanie  poniesie wtedy koszt rozmowy trwającej ok 2 sekundy wg stawek obsługującego ją operatora). Numer zlecający alarm nie zawsze otrzyma alarmowanie z naszego serwisu ALARMOWANIE.PL ponieważ system traktuje go jako zajęty, poza tym osoba ta wie, że jest alarm dla OSP skoro ogłasza.


Poniżej przedstawiamy kilka filmów, które przedstawiają w rzeczywistości jak działa nasz system.Prosimy aby strażacy w miarę możliwości powyłączali usługę poczty głosowej w swoich telefonach. W przeciwnym wypadku gdy strażak odrzuci dzwonienie z naszego serwisu, to na jego numerze telefonu włączy się poczta głosowa i zostanie nagrany komunikat naszego serwisu „Alarm dla straży pożarnej”.

Poniżej podajemy aktualne kody do WYŁĄCZANIA POCZTY GŁOSOWEJ:

OPERATOR I RODZAJ USŁUGI

WPISZ NA KLAWIATURZE TELEFONU

T-MOBILE NA KARTĘ I ABONAMENT

##002# (ZADZWOŃ)

ORANGE NA ABONAMENT I MIX

110*20*00# (ZADZWOŃ)

ORANGE NA KARTĘ

*110*03*00# (ZADZWOŃ)

PLAY NA KARTĘ I ABONAMENT

##002# (ZADZWOŃ)

PLAY SPRAWDZENIE STANU USŁUGI

*111*56*3# (ZADZWOŃ)

PLUS ABONAMENT

##002# (ZADZWOŃ)

PLUS NA KARTĘ LUB MIX

*122*00# (ZADZWOŃ)

Plik z tymi informacjami gotowy do wydruku i powieszenia na tablicy ogłoszeń OSP: (POBIERZ)