20.11.2019 Tani internet

Serwis alarmowanie.pl oferuje dla strażaków (ich rodzin, znajomych) lub jednostek OSP tani internet na kartę SIM już od 30 gr za 1 GB szczegóły na www.netzagrosze.pl

17.05.2019 FUNDACJA WSPIERAMY ORGANIZACJE i STOWARZYSZENIA

Szanowni Państwo celem naszej Fundacji jest pomoc w pozyskaniu środków finansowych na prowadzenie działalności statutowej waszych stowarzyszeń, organizacji, klubów, fundacji, itp. Przewidywana pomoc może wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych w roku, które za pośrednictwem naszej Fundacji zostaną wam przekazane. Ta sama kwota lub wyższa może być uzyskana przez Was w kolejnych latach bez nowych nakładów waszej pracy, a tylko poprzez utrzymanie posiadanego potencjału lub go rozbudowywanie (dlaczego tak jest i będzie przekażemy w kolejnych etapach naszej współpracy, przewidziane są 3 takie etapy – opisane poniżej). Sposób jak są pozyskiwane i skąd są przekazywane środki jest opisany poniżej.

Projekt jest bardzo prosty w realizacji, nie wymaga szczególnych uzdolnień, kompetencji, zaplecza, nakładów finansowych itp. Jest w zasięgu każdej ambitnej organizacji, której zależy na pozyskaniu dodatkowych środków na prowadzenie działalności statutowej.

Wszystko więc od teraz zależy od Państwa inicjatywy i woli działania oraz tak naprawdę jakich macie w swoim otoczeniu sympatyków, darczyńców, ludzi dobrej woli, przyjaciół, znajomych no i oczywiście Was samych bo wy też będziecie uczestnikami tego projektu.

Nasza Fundacja udzieli wam niezbędnego wsparcia i pomocy przy realizacji tego projektu, przekaże niezbędne materiały i ulotki zawierające instrukcje jak realizować projekt, jak go pobudzać i rozwijać, jak zdobywać nowych Darczyńców, którzy w normalnych warunkach z pewnych  względów (brak lub słaba umiejętność obsługi smartfona) nie są w stanie brać bezpośredniego udziału w projekcie. Wskażemy Darczyńców, którzy Darczyńcy mogą was mocno wesprzeć finansowo bez uszczerbku finansowego dla siebie. Udostępnimy narzędzia do monitoringu wpływu środków finansowych na rzecz waszej Organizacji, w waszym imieniu również  będziemy dziękować Darczyńcom za wspieranie Waszej organizacji.

Darczyńcy dokonując zakupów w wyznaczonych sklepach, marketach, stacjach paliwowych, lokalach usługowych (Kaufland, Carrefour, Biedronka, Żabka, Tesco, 4F, Komputronik, Sizeer, Go Sport, Decathlon, Smyk, Kruk, Home & You, OBI, Leroy Merlin, Orlen, Cirkle, BP, Shell, Allegro, Zalando, Wakacje.pl, Groupon, Booking.com i wielu innych), będą wspierać Waszą Organizację, a to chyba nie jest trudne ponieważ każdy z nas prawie każdego dnia robi jakieś zakupy.

Informujemy również, że pozyskane środki finansowe  nie będą pochodzić bezpośrednio od naszych Darczyńców ( z ich kieszeni ), natomiast będą pochodzić od sieci handlowych, tylko dlatego, że opłatę przy kasie realizują nie jak dotychczas gotówką lub kartą płatniczą, a tylko wcześniej zakupionym voucherem. Koszt zakupów jest taki sam, inna jest tyko forma zapłaty, nasz Darczyńca nie ponosi żadnych dodatkowych opłat, prowizji, kosztów ukrytych itp. Z vouchera jest pobierane tyle środków ile wynosi wartość jego zakupów, w przypadku braku odpowiedniej ilości środków na voucherze resztę kwoty nasz Darczyńca dopłaca gotówką lub kartą.

Projekt składa się z 3 etapów:

  1. Zebranie i zarejestrowanie co najmniej 200 Darczyńców (jest to szacunkowa ilość uczestników, którzy zapewnią realizacje projektu tj. pozyskanie kilkunastu tysięcy złotych w ciągu jednego roku). Etap ten nie nakłada na Waszą Organizację i Waszych Darczyńców żadnych zobowiązań jest tylko dobrowolną formą rejestracji w światowym serwisie CashBack, z którego korzystają już od kilku lat miliony ludzi na świecie w tym 400.000 Polaków. Darczyńcy mają możliwość w każdej chwili zaprzestania korzystania z serwisu CashBack bez żadnych konsekwencji.
  2. Zawarcie umowy współpracy (etap ten zapewni Wam naszą wyżej opisaną pomoc oraz dane do logowania zapewniające dostęp do naszego serwisu). Aby zawrzeć umowę niezbędne jest dostarczenie na e-mail info@wois.pl listy zarejestrowanych uczestników według wzoru załącznika  Lista darczyńców.xls
  3. Konsumpcja uzyskanych środków finansowych (zakup i dostawa sprzętu lub usług).

Link do rejestracji     https://cbw.to/z43q5b

Jeżeli Wasza Organizacja zaczęła rejestracje Darczyńców prosimy o kontakt e-mail: info@wois.pl, ponieważ już na tym etapie jesteśmy w stanie udzielić pomocy i przekazać wskazówki.

UWAGA!!! Rejestracja w serwisie CashBack z innego linku niż wyżej podany sprawi, że nie będą przekazywane środki finansowe na rzecz Waszej Organizacji. Dlatego Darczyńcy chcąc wspierać Waszą Organizacje koniecznie muszą rejestrować się z użyciem tego linku.

Jeżeli chcesz otrzymać ten link na telefon, wyślij do nas SMS na numer 537-962-182 z prośbą w treści wiadomości podając słowo LINK.

Partnerem wykonawczym Fundacji Wspieramy Organizacje i Stowarzyszenia jest serwis ALARMOWANIE.PL Marek Maciejewski


01.06.2017 NOWY KANAŁ ALARMUJĄCY

Szanowni Druhowie niebawem zostanie uruchomiony nowy kanał alarmujący masowym wysłaniem SMS  do strażaków. W treści SMS będzie znajdować się rodzaj zdarzenia oraz adres zdarzenia. Ta forma alarmowania jest dedykowana dla strażaków nie posiadających telefonów typu smartfon, a tym samym nie posiadających aplikacji alarmującej. Kanał ten będzie też wykorzystywany do awaryjnego alarmowania całej jednostki.

Ponadto odpowiadamy na często zadawane pytanie “czy alarmowanie można załączyć SMS” ( dot. głównie Komend PSP ) – odpowiedź brzmi TAK, alarmowanie będzie można tym sposobem załączać. Wystarczy, że Dyżurny PSP poda na początku w treści SMS numer systemowy OSP i/lub rodzaj zdarzenia wraz z adresem to taki SMS zostanie potraktowany jako zlecenie załączenia alarmu dla danej OSP, a rodzaj i adres zdarzenia zostanie zaprezentowany w naszej aplikacji alarmującej podczas alarmu oraz w SMS do w/w osób.

Dodatkowo uruchomimy, że na wybrane numery telefonów będzie wysyłany SMS, który w treści będzie zawierać raport kto potwierdził udział w akcji ( raport wg. rodzaju wyszkolenia K2_N1_D1_RM4_R8_BW2 pierwsze litery funkcji w OSP kierowca, naczelnik, dowódca itd., cyfry to ile osób z danej grupy wyszkolenia  potwierdziło udział w akcji ) oraz po raporcie lista nazwisk. Taki SMS jest dedykowany również dla strażaków nie posiadających telefonów typu smartfon, a tym samym nie posiadających aplikacji alarmującej, dodatkowo może być przesyłany na telefon komórkowy w remizie OSP oraz do PSP ( jako potwierdzenie załączenia alarmowania).

 


05.04.2017 KOMUNIKAT SPECJALNY

Szanowni Druhowie prosimy o sprawdzenie czy macie w swoich telefonach  wpisany nr 34-340-11-00 jak numer alarmujący. Jeśli go nie macie to prosimy o dopisanie tego numeru przy indywidualnym numerze alarmującym waszej OSP ( tak aby był jeden wpis w telefonie, a w nim numery alarmujące ). Ponieważ operator zapasowy ma ograniczone zasoby systemowe, bardzo prosimy o nie odbieranie tych dzwonień, a wręcz odrzucanie dzwonień aby jak najszybciej uwolnić zasoby do alarmowania kolejnej OSP. Prosimy o przekazanie tej informacji członkom waszych jednostek OSP.

Ponadto informujemy, że niebawem zostanie uruchomiony dodatkowy kanał alarmowania tj. masowe wysłanie SMS z przesłaniem adresu i rodzaju zdarzenia ( pod warunkiem otrzymania tej informacji z PSP, adres miejsca zdarzenia i rodzaj ten będzie również prezentowy w naszej aplikacji alarmującej ) oraz wprowadzony zostanie dodatkowy operator alarmujący.

Zwracamy prośbą do wszystkich Druhów o “polubienie” naszego profilu Facebook  ponieważ jest to znakomity kanał, który może być wykorzystany do masowego natychmiastowego przekazywania bardzo ważnych informacji np. o nieprawidłowym działowym działaniu usługi i nowych funkcjach naszego systemu. Link do naszego profilu https://web.facebook.com/alarmowanie.pl.3/?ref=ts&fref=ts&_rdr

Przy okazji zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowymi funkcjonalnościami opisanymi w w podstronie Numery Alarmowania.pl

Z wyrazami szacunku Serwis ALARMOWANIE.PL


01.02.2017 WPROWADZAMY NOWE FUNKCJONALNOŚCI

Szczegóły znajdują się w zakładce NUMERY ALARMOWANIA.PL


10.01.2017 PRZEŁĄCZENIE NA INDYWIDUALNY NUMER ALARMUJĄCY

Szanowni druhowie od dziś każdą OSP alarmujemy indywidualnym numerem alarmującym ( szczegóły opisane wcześniej – poniżej ).

Strażacy od dziś alarmowanie OSP załączają dzwoniąc na nr 89-679-69-00

Numery 89-679-69-01 i 34-340-11-01 niebawem zostaną wyłączone z funkcjonalności załączania alarmów dlatego trzeba je wykasować ze swoich telefonów i zastąpić nr 89-679-69-00.

Numery dla załączania alarmowania przez PSP i terminale GSM/T1 pozostają bez zmian.

Prosimy śledzić naszą stronę, niebawem pojawią się nowe funkcjonalności, pierwsze od dnia 01.02.2017.


UWAGA!
NOWY NUMER ALARMUJĄCY

Szanowni druhowie! Na wnioski jednostek OSP, Komendantów Gminnych, Urzędów Gmin, PSP alarmowanie każdej jednostki (strażaka) niebawem odbywać się będzie indywidualnym numerem alarmującym, natomiast alarmowanie numerami z końcówkami 00 ( 89-679-69-00 i 34-340-11-00 ) będzie realizowane tylko do dnia 10.01.2017. W tym celu do dnia 10.01.2017, każdy strażak w swoim telefonie do obecnego wpisu ALARM OSP (ALARM-REMIZA itp. ) musi dopisać nowy numer alarmujący zaczynający się 89-679-69-XX gdzie XX to dwie ostatnie cyfry numeru systemowego jednostki ( patrz umowa na alarmowanie §2 pkt. 1 ), OSP współpracujące bez umowy znajdą ten numer w panelu www od aktualizacji numerów ( zielone pole na niebieskim tle nr główny, na które ma dzwonić PSP aby załączyć “ciche alarmowanie” ).

nowy_nr_alarmujacy

lub tu sprawdzając dwie ostanie cyfry numeru systemowego XX  (89-679-69-XX )

dwie_ostatnie_cyfry_w_nr_systemowym

Osoby, które zajmują się  dopisywaniem i aktualizacją numerów telefonów komórkowych strażaków w naszym panelu www potwierdzają, że przekazali strażakom ze swojej jednostki informację o nowym indywidualnym numerze alarmującym odznaczając specjalnie do tego przygotowane pole ( pole znajduje się pod polem nr główny, na które ma dzwonić PSP aby załączyć “ciche alarmowanie” ). Jest to konieczne, ponieważ w ten sposób prowadzimy weryfikację o realizacji w/w zmian, a nie rozpoczniemy alarmowania wg nowych zasad zanim wszystkie OSP tego nie potwierdzą ( odznaczając to pole ).

pole_edytora

UWAGA!!! Po zaznaczeniu w/w pola koniecznie zatwierdź dane i prześlij do serwisu ALARMOWANIE.PL

Zasady alarmowania przez PSP oraz terminale GSM/SMS się nie zmienią


SYRENA-GSM   

Nowość! Pierwsze na rynku w tak niskiej cenie urządzenie do zdalnego załączania syreny w jednostkach OSP, które poza tym zapewnia modulowany sygnał generatora sygnałów akustycznych! Wszystkie szczegóły w zakładce SYRENA-GSM!

Urządzenie może być zainstalowane w domu strażaka by w momencie ogłoszenia alarmu dla OSP uruchomić dowolne urządzenie np. dzwonek, lampę, czy też syrenkę akustyczną . Zbuduj sieć mini syren w twojej miejscowości!


APLIKACJA MOBILNA

Serwis ALARMOWANIE.PL informuje, że została wydana wersja testowa aplikacji alarmującej na telefony komórkowe z funkcją potwierdzania/rezygnacji udziału w akcji oraz prezentacją kto bierze udział w akcji a kto nie. Aplikację można pobrać z Google Play pod nazwą Alarmowanie.pl lub bezpośrednio klikając w ten LINK.

Numer systemowy OSP zna wasz Edytor czyli osoba, która wprowadza i zmienia numery do alarmowania poprzez nasz panel www. Jeśli OSP nie posiada takiego Edytora prosimy o kontakt na adres biuro@alarmowanie.pl a przekażemy dane do logowania w panelu www.

Bardzo prosimy aby nie dzwonić do nas w sprawie uzyskania numeru systemowego lecz starać się uzyskać go od Waszego Edytora ponieważ nie jesteśmy w stanie udzielić tej informacji kilkudziesięciu tysiącom użytkowników.

Jednocześnie informujemy, że jest to wersja testowa i może jeszcze działać nieprawidłowo, dlatego nie może być użytkowana do alarmowania. Wszelkie uwagi na temat nieprawidłowego funkcjonowania oraz sugestie prosimy kierować na adres biuro@alarmowanie.pl.

Uwaga! Polskie znaki mogą wyświetlać się nieprawidłowo, dlatego prosimy wejść na panel www od aktualizacji danych wprowadzić polskie znaki a po dokonaniu wszystkich zmian  przesłać dane do serwera alarmującego (użyć długiego czerwonego przycisku “Naciśnij to pole albo zatwierdź…”)